Projekty profilaktyczne

Projekty profilaktyczne, w których udział biorą uczniowie:

1. Przystąpienie szkoły do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej “Ćwiczyć każdy może organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu”
  2. Nabór na zajęcia taneczne “Zatańcz z klasą..” – program edukacyjno wychowawczy.
  3. „Wczesna diagnoza trudności w czytaniu i pisaniu” – Instytut Biologii Doświadczalnej (kl. I).
  4. Program profilaktycznego wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza (kl. II) – PAN.
  5. Program profilaktyczny wad słuchu – kl. I i VI – PAN.
  6. Program edukacyjny: I Ty zostań Tropicielem Witamin” – Vibovit.
  7. Program profilaktyki zdrowotnej w zakresie poprawy stanu zdrowia jamy ustnej dla uczniów klas II.
  8. Program profilaktyki i korekcji wad postawy dla uczniów klas IV.
  9. „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” – program zdrowotny (kl. I i IV).
  10. „Znajdź właściwe rozwiązanie”–profilaktyka palenia tytoniu – kl. VI.
  11. „Nie pal przy mnie , proszę” – kl. I – III.
  12. „Czyste powietrze wokół nas” – „0”.
  13. „Trzymaj formę” – Sanepid – kl. V i VI.
  14.  Program edukacyjny „Pierwszy Dzwonek” w ramach ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyki Zakażeń Meningokokowych „Nie! Dla meningokoków”.
  15.  Problemy związane z dojrzewaniem dziewcząt i chłopców – projekt dla kl. VI „Między nami kobietkami”.
  16.  „Niebieska karta dla dziecka”
  17.  „Bezpieczna droga do i ze szkoły” – Straż Miejska
  18.  Bezpieczeństwo na drogach – wychowanie komunikacyjne – Straż Miejska, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji , np. „Pamiętaj, masz jedno życie”.